Fotowoltaika

Oferty firm fotowolticznych

Podjęcie decyzji o zastosowaniu fotowoltaiki wymaga przygotowań. Przede wszystkim, konieczne jest znalezienie odpowiedniej firmy, która zajmie się montażem instalacji i przyłączy ją do sieci. Nie wiesz jakie firmy funkcjonują na rynku? Ten artykuł pomoże ci znaleźć przedsiębiorstwa oferujące wysokiej jakości, kompleksowe usługi.

Fotowoltaika Helio Expert

Helio Expert działa na rynku fotowoltaicznym w Polsce blisko 10 lat. Mocnym punktem firmy jest uniwersalna oraz kompleksowa oferta skierowana do różnych odbiorców energii. Firma wykonała już ponad 1000 udanych realizacji dla różnych odbiorców.

Oferta Helio Expert – dla kogo?

Z ich usług mogą korzystać m.in.:

 • przedsiębiorstwa
 • gospodarstwa rolne
 • domy jednorodzinne
 • spółdzielnie mieszkaniowe

Zalety i wady

Firma ta wykonuje swoje usługi na terenie całej Polski.  Nie musimy obawiać się dokumentacji i skomplikowanych procedur związanych z fotowoltaiką, ponieważ firma ta bierze na siebie sprawy związane z formalnościami. To nie jedyny plus. Helio Expert korzysta z wysokiej klasy podzespołów, pochodzących od renomowanych producentów. Klienci mogą liczyć na 35-letnią gwarancję na żywotność instalacji i 25-lat na produktywność. Ponadto, sięgając po fotowoltaikę od tej firmy klienci zyskują opiekę serwisową, z której mogą skorzystać podczas okresu gwarancji i rękojmi, jak i po.  Jednym z minusów może być brak szczegółowych danych na temat kosztów instalacji. Jednak mimo to, jest to firma godna uwagi.

Fotowoltaika Alians OZE

Alians OZE to jedna z lepiej znanych firm fotowoltaicznych w Polsce. Oferuje kompleksowe usługi w tym zakresie, umożliwiające pozyskanie czystej energii z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych. Oferta firmy obejmuje swoim zasięgiem teren całej Polski i skierowana jest do różnych grup klienckich.  Może z niej korzystać właściwie każdy zainteresowany produkcją taniej i ekologicznej energii ze słońca:

 • firmy
 • domy jednorodzinne
 • rolnicy

Plusy i minusy

Alians OZE wspiera klienta przez cały czas realizacji projektu. Klient może liczyć na pomoc w dopełnieniu formalności, ponieważ firma ta jest oficjalnym partnerem NFOiGW dla programu ,,Mój prąd”.  Ponadto gwarantują rozpoczęcie prac w ciągu 10 dni od wpłacenia zaliczki. Wśród zalet wyróżnić można duże doświadczenie, różnorodne formy finansowania instalacji fotowoltaicznej, a także możliwość skorzystania z dodatkowych usług, takich jak mycie paneli czy serwisowanie.  Jeżeli chodzi natomiast o wady Alians OZE nie posiada cennika usług na stronie, co komplikuje nieco porównanie oferty z innymi firmami.

Fotowoltaika DGE

Firma  DGE od lat działa na rynku w obszarze doradztwa związanego z optymalizacją kosztów związanych z energią elektryczną i nie tylko. Dlatego w ich ofercie nie mogło zabraknąć nowoczesnego rozwiązania pozwalającego uzyskiwać prąd z czystych źródeł, jakim jest fotowoltaika. Spółka od lat zdobywa doświadczenie  w dziedzinie energetyki, współpracując na różnych płaszczyznach z klientami na terenie całej Polski. W ramach oferowanych przez firmę usług, po ofertę instalacji fotowoltaicznej mogą sięgać m.in.:

 • przedsiębiorstwa
 • gospodarstwa domowe
 • rolnicy

Zalety i wady

Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z usług tej firmy mogą liczyć na wsparcie, w kwestii uzyskania dofinansowania do inwestycji. A także na sprawną i terminową realizację przedsięwzięcia – instalacja zajmuje 1-2 dni. Firma DGE korzysta z urządzeń wysokiej jakości, pochodzących od sprawdzonych marek (Sunpower, ML System, Longi i Solis). Ponadto oferuje długoterminową gwarancję na urządzenia oraz montaż. Niestety, podobnie jak podane wyżej firmy nie posiada dedykowanej oferty finansowania fotowoltaiki.

Fotowoltaika Smartsolar

To kolejna firma, która posiada doświadczenie w branży fotowoltaicznej. Działa na rynku od 2010 roku i posiada 25 ekip montażowych, dzięki którym realizacje odbywają się sprawnie i fachowo.  W ofercie Smartsolar znajduje się jednak nie tylko fotowoltaika. Z pomocą doradców firmy rozwiązanie to można łatwo rozszerzyć o ogrzewanie czy magazyn energii. Dzięki temu nasz dom czy firma będzie miejscem jeszcze przyjaźniejszym dla środowiska. Instalator przygotował kilka wariantów dla potencjalnych inwestorów:

 • dla firmy
 • dla rolnika
 • klienci indywidualni

Plusy i minusy

Smartsolar to instalator, który na rynku wyróżnia się dużym profesjonalizmem.  We własnym zakresie importuje i magazynuje urządzenia, które wchodzą w skład montowanych instalacji.  Firma ta stawia na wysokiej jakości materiały, a przy tym zapewnia 5 lat gwarancji na montaż, 15 lat gwarancji na konstrukcje naziemne i od 10 do 30 lat na pozostałe urządzenia. Dodatkowo oferują możliwość oszacowania kosztów inwestycji przy pomocy kalkulatora. Jedną z możliwych wad mogą być sporadyczne opóźnienia w realizacji projektu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *